AsyaHaberlerİran

Gürcistan’ın Tahran Büyükelçisi, İranlılara uygulanan kötü muamele hakkında açıklama yaptı

Gürcistan’ın Tahran Büyükelçisi Yoseb Çakvaşvili, İran Dışişleri Bakanlığı Avrasya İşleri Genel Müdürü Bakıri Mukaddem ile yaptığı görüşmede, Gürcistan sınır polisinin İranlı vatandaşlarına uyguladığı kötü muamele konusunda açıklama yaptı.

İran Dışişleri Bakanlığı Bilgilendirme Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, bu görüşmede İran’ın, vatandaşlarına yönelik Gürcü polis memurları tarafından uygulanan kötü muamele konusunda şikayetleri Büyükelçi’ye iletildi.

İki ülkenin dostane ilişkilerine değinen İranlı yetkili, bazı Gürcü polis memurlarının bu tür kötü davranışlarını iki ülke arasındaki dostça ilişlilere aykırı olduğunu ve bu durumun devam etmesi durumunda iki halk arasında var olan iyi ilişkilerin zedeleneceğini aktardı.

Gürcistan’ın Tahran Büyükelçisi de bu görüşmede yaptığı açıklamada, uygulanan kötü muamelerden dolayı üzüntü duyduğunu belirterek, konuyla ilgili bir rapor sundu ve Tiflis’e döndüğü zaman durumu bizzat takip edeceğini açıkladı.

Son günlerde Gürcistan sınırlarında İran vatandaşlarına yönelik uygulanan kötü muamelelerle ilgili haberler medyaya yansıdı. Bunun üzerine İran Dışişleri Bakanlığı vatandaşlardan ikinci bir bildiri yayınlanıncaya kadar Gürcistan’ı ziyaret etmemeleri uyarısında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Aralık 2022 (25) içerik yüklenmiştir.