BahreynFilistinHaberlerOrtadoğu

Haaretz: Halife rejimi İsrail ile ilişkilerini alenileştirmek istiyor

Siyonist Haaretz gazetesi Bahreyn Halife rejiminin Siyonist rejimle gizli ilişkilerine dikkat çektiği yazısında, Maname yetkililerinin söz konusu ilişkileri alenileştirme çabasında olduğunu duyurdu.

İran haber ajansının Siyonist Haaretz gazetesinden naklen bildirdiğine göre, Bahreyn ve İsrail rejimi aleni bir şekilde irtibat halinde olmamasına rağmen, aradaki ortak çıkarlar Maname ve Tel aviv’in birbirine yakınlaşmasına neden olmaktadır.

Haaretz gazetesi yazısının devamında Bahreyn dışişleri bakanı Halit Bin Ahmet Al-i Halife’nin Siyonist rejimin bundan 2 ay önce Suriye’ye düzenlediği askeri saldırısına destek verdiğine dikkat çekerek, bu tutumun Maname’nin Tel aviv ile ilişkilerini alenileştirme isteğinin göstergesi olduğunu belirtti.

Öte yandan Siyonist eski bir yetkili Haaretz’e verdiği demeçte, Bahreyn’ın Siyonist rejime yakınlaşmasının Suudi Arabistan ve BEA’nin İsrail’e yönelik tutumundan kaynaklandığını vurguladı.

Suudilerin başını çektiği bazı Arap rejimlerin Siyonist rejimle ilişkilerini normalleştirme girişimleri, Amerika’nın Filistin halkının haklarını yok etmeye yönelik ortaya koyduğu sözde “yüzyılın anlaşması” adlı proje kapsamında gerçekleşmektedir.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Mayıs 2024 (33) içerik yüklenmiştir.