FilistinHaberlerOrtadoğu

Haaretz: İsrail Gazze Kuşatmasını Daha da Ağırlaştırdı

Siyonist işgal rejimindeki yaygın gazetelerden Haaretz, işgal rejiminin Gazze üzerindeki ablukasını daha da ağırlaştırdığını, Siyonist işgal rejimi iç istihbarat teşkilatı (Şabak) tarafından verilen izin belgelerinin üçte bir oranında azaltıldığını yazdı.

Gazete bugün (15 Temmuz Cuma) yayınladığı raporda Gazze’deki ablukaya dikkat çekerek, Şabak’ın Gazzeli esnafa verdiği ticaret iznini son aylarda ciddi manada azalttığını ve 140 esnafın iznini iptal ettiğini, Gazze’nin ithalat ve ihracatına siyasi yaptırım uyguladığını, bunun sonucunda esnafın zarar ettiğini yazdı.

Bu yasağın sadece esnafa uygulanmadığını, aynı şekilde doktor, öğrenci, hasta hatta uluslararası yardım kuruluşlarında çalışanlara da uygulandığını ifade etti.

Gazeteye göre, ticaret izin listesinde yer alan 5000 bin kişiden 3700 kişi son yıllarda izin alabiliyordu. Bunlardan ticaret izinleri yenilenenlerin sayısı 1400’e geriledi.

Gazze esnafıyla da görüşen gazete, bölgedeki esnafın zor süreçten geçtiklerini, güvenlik nedeniyle izinlerinin iptal edilmesinin zarar etmelerine neden olduğunu söylediklerini kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.