HaberlerİranOrtadoğu

Habibullah Seyyari: İran’ın ‘Fatih’ adlı denizaltısı çok kısa zamanda operasyona başlayacak

İran ordusu koordine yardımcısı tuğamiral Habibullah Seyyari, İran’ın ‘Fatih’ adlı denizaltısının yakın bir zamanda İran deniz güçlerine katılacağını ve operasyonlara başlayacağını bildirdi.

Habibullah Seyyari, geçen pazartesi günü muhabirlere yaptığı açıklamada, ‘Fatih’ gibi denizaltı ve kruvazörlerin tasarımı ve yapımının İranlı mühendisler ve teknik elemanlarca gerçekleştiğini belirterek, bunu İran askeri güçlerinin gücünün göstergesi olduğunu söyledi.

İranlı askeri yetkili, halkı, sınırları, ülkenin bağımsızlığı ve İslam inkılabını savunmak için İran’ın askeri alanda çok yönlü güçlü olması gerektiğini belirterek, ”İran İslam Cumhuriyeti, çeşitli tehditlere karşı düşmanlara karşı mücadele için uygun taktikleri ve cevabı vardır’ dedi.

Dün İran’ın Fekur adlı havadan havaya füze seri üretim hattı İran savunma bakanının katılımıyla hizmete girdi. Dünyanın son teknolojisine göre yapımı gerçekleşen sözkonusu füze orta menzilli olup İran’ın hava güçlerinin askeri alanda gücü ve kabiliyetini arttırmıştır.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.