GenelHaberlerİranOrtadoğu

Haddad Adel: 3’lü Koalisyon Muhtemelen Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Said Celili’ye Destek Verecek

Üçlü Muhafazakarlar koalisyonu üyesi, bu grubun muhtemelen cumhurbaşkanlığı seçimlerinde İran İslam Cumhuriyeti Ulusal Güvenlik Yüksek konseyi Sekreteri Celili’ye destek vereceğini bildirdi.

11. Dönem cumhurbaşkanlığı seçimlerinin muhtemel adaylarından Gulam Ali Haddad Adel, yaptığı bir seçim konuşmasında, bu grubun kapılarının yeni simaların yüzüne açık olduğunu ve bu konuyu daha ilk baştan itibaren ilan ettiklerini söyledi.

Said Celili’nin de 11. Dönem cumhurbaşkanlığı seçimlerine adaylık için kayıt yaptırmasına temas eden Adel, Celili’nin adaylığını desteklemeden önce ilk olarak Celilinin oy potansiyeline bakacaklarını bildirdi.

Böyle bir koalisyon oluşturmadan asıl amaçlarının aday çokluğunun önünü almak olduğunu belirten Haddad Adel, yapacakları kamu oyu araştırmaları ve anketlerle sonunda tek bir aday üzerinde karar kılacaklarını söyledi.

Bu grubun bir başka adayı Ali Ekber Velayeti de dini taklit mercilerinin Celili’ye destek vermeleri durumunda üçlü koalisyonun da ona destek vereceğini bildirmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Haziran 2021 (29) içerik yüklenmiştir.