FilistinHaberlerOrtadoğu

Hafızların mezuniyeti kuşatmaya verilen en güzel cevaptır

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye dün (08 Ekim Perşembe) Gazze’nin doğusunda Kur’an hafızları için düzenlenen törende yaptığı konuşmada, “Son günlerde yaptığımız Kur’an çalışmaları bizim Kudüs’e, Aksa’ya ve bütün Filistin topraklarına dönmemizi hedefleyen büyük özgürlük ve İslami projemizden bağımsız değildir. Güç, direniş, zafer ve özgürlüğün en önemli ayağı Allah’ın sınırlarını koruyan ve kitabını hıfzeden Müslüman şahsiyetin inşa edilmesidir” dedi.

Kur’an hafızlarının emaneti yüklenmeye, direnişi sürdürmeye, Allah yolunda cihad etmeye; Kudüs, Filistin, Filistin halkıyla ümmetin izzeti için fedakarlıkta bulunmaya en layık insanlar olduğunu söyleyen Heniyye, yetişen bu hafızların özgürlük, zafer ve Mescidi Aksa’yı yeniden fethetme kafileleri olduğunu da dile getirdi.

Başbakan Heniyye konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bizler bu neslin müjdesini veriyoruz. Siyonist işgal yönetimi Filistin halkını Kur’an’dan, İslam’dan, Hamas hareketinden ve Filistin iradesini yansıtan Gazze hükümetinden uzaklaştırmak için Filistin halkını kuşattı, bu yetmeyince vahşice saldırdı. Fakat Filistin halkı bugün kendisine karşı yapılan komploları boşa çıkarmak için en güzel cevabını verdi.”

Siyonistlerin Gazze’yi kuşatmalarının Filistin halkının sadece iman ve sebatını artırdığını, bölgedeki en barbar, en vahşi ve güçlü ordusuna karşı durma gücü verdiğini belirten Heniyye, “Allah’ın yardımıyla ona karşı muzaffer olmayı başardık. Bunun ardından camilerimizi doldurup, Allah’ın huzurunda secde ve rükûmuzla durmaya başladık. Allah’ın inayetiyle binlerce hafız yetiştirdik” şeklinde konuştu.

Başbakan Heniyye Mescidi Aksa’ya da değinerek, “Mescidi Aksa kuşatma altındaki Gazze halkının omuzlarında bir emanettir. Bu konudaki sorumluluklarımızdan vazgeçmeyeceğiz. Mescidi Aksa’yı yetiştireceğimiz hafızlarla koruyacak ve bu nesil Allah’ın izniyle onun özgürlük savaşının ordusu olacaktır” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.