FilistinHaberlerOrtadoğu

Hain Abbas siyasi iflas yaşıyor

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Fevzi Burhum, Fetih liderlerinin Amerika’nın ve işgal devletinin çıkarı için kamuoyunun karşısına çıkıp yalan söylediklerini belirterek, bunun arkasında Hamas’ın uluslararası camiayı Gazze’nin mazlumiyetine inandırmasını sindirememenin yattığını ifade etti.

Mescid el-Mahatta’dan mezun olan 42 Kur’an hafızı için dün akşam (16 Ekim Cuma) Tuffah Mahallesi’nde yapılan etkinliğe katılan Hamas sözcüsü Burhum şöyle dedi: “Bu insanlar Hamas Hareketi’ni kötülemek, meşruluğuna gölge düşürmek ve Gazze’de kazandığı zaferi gölgelemek istiyorlar. Onun için ahlaki her türlü değerden yoksun bu insanlar kameraların karşısına çıkıp Hamas liderlerinin Gazze Savaşı’nda kaçtıklarını iddia ediyorlar. Biz de şunu söylüyoruz: Bu sözler onların siyasi olarak iflas ettiklerini gösteriyor. Goldstone Raporu’nun tekrar gündeme gelmesi yönünde gösterilen Filistin iradesinin kimi çevreleri rahatsız ettiği bir gerçektir”.

Hamas Hareketi’nin Rabbani bir hareket olduğunu ve uzak yakın birçok insanın ve çevrenin onu desteklediğini belirten Burhum, Goldstone Raporu’nun Hamas’ın hakkaniyetini ve Filistin halkına karşı komplo kuranların tuzaklarını ortaya çıkardığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (74) içerik yüklenmiştir.