FilistinHaberlerOrtadoğu

Hain Abbas tarihin çöplüğüne atılacak

Siyonistleri savaş suçu işlemekle suçlayan Goldstone Raporu’nun Birleşmiş Milletler’de gündeme alınmasının Abbas tarafından erteletilmesine tepki gösteren Gazze’deki akademisyenler, bu tepkilerini Gazze’nin her tarafına astıkları afişlerle ortaya koydular.

Gazze’nin her tarafına asılan ve altında üniversite hocalarıyla akademisyenlerin imzası bulunan afişlerde, başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas’ın üzerine büyük bir çarpı işareti çizilmiş fotoğrafı ile onun hemen altında Gazze savaşında şehit olanların fotoğrafları var.

Başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas’ı hainlikle suçlayan akademisyenler afişte ayrıca “Hain Abbas! Tarihin Çöplüğüne Atılacaksın” sözüne yer vermiş.

Üniversite hocalarının “Hain Abbas! Tarihin Çöplüğüne Atılacaksın” başlığıyla bugün (07 Ekim Çarşamba) yapacakları basın açıklamasına bütün Gazze halkını davet ettikleri bildirildi.

Diğer taraftan ismini açıklamak istemeyen kaynaklar, Ramallah’taki bazı yetkililerin Filistin dışında bulunan Mahmut Abbas’a Goldstone Raporu’nu erteletmesinin Filistin halkında oluşturduğu tepki nedeniyle şimdilik Ramallah’a dönmemesini ve ziyaretlerini uzatmasını tavsiye ettiklerini belirttiler.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (64) içerik yüklenmiştir.