FilistinHaberlerOrtadoğu

Hainler, yalanlarla günahlarını silemezler

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Goldstone Raporu’nu erteletmekle büyük bir skandala neden olanlardan bazılarının Gazze hükümetiyle İslami Direniş Hareketi’ne dil uzatmalarının ve bunlarla ilgili yalan ithamlarda bulunmalarının kendilerini bu skandalın günahından temizleyemeyeceğini ifade etti.

Gazze hükümetinin, savaştan sonra bölgeyi ziyaret eden yargıç Richard Goldstone ve heyetine her türlü kolaylığı sağladığını belirten Heniyye şöyle devam etti: “Bu komisyonu bağrımıza bastık. Soruşturma için kendisine lazım gelen her türlü kolaylığı sağladık. Raporun bu şekliyle çıkması için elimizden gelen yardımı esirgemedik. Raporda direniş ile ilgili bazı noktalara karşı çekincelerimiz ve eleştirilerimiz varsa da bu raporu desteklemediğimiz anlamına gelmez.”

Başbakan Heniyye bu açıklamalarını, Gazze savaşında yaralananların Abbas’ın Goldstone Raporu’nu erteletmesini protesto etmek için Bakanlar Kurulu binası önünde bugün (14 Ekim Çarşamba) düzenledikleri gösteride yaptı.

Başbakan Heniyye raporu erteletenlere seslenerek şöyle dedi: “Yalanlarınız ve konuşmalarınız yaptığınız bu cinayeti ve günahı kesinlikle silemez. Sizin aşağılık tutumlarınız ve zayıf iradeniz halkımıza karşı sorumluluğumuzu yerine getirmemizi engellemeyecektir.”

Başbakan Heniyye, bu raporu destekleyen ve raporun Siyonistleri suçlayacak şekilde şekillenmesine katkıda bulunan bütün devlet ve insan hakları derneklerine teşekkür ettiklerini de ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (71) içerik yüklenmiştir.