DünyaHaberler

Haiti’den İran’a yardım teşekkürü

İran Kızılay Teşkilatı Halkla İlişkiler Bölümü Sorumlusu, İran tarafından Haitili depremzedelere yardım olarak bu ülkeye yollanan yardımların ulaştığını, Haiti hükümetinin İran’a teşekkürlerini ilettiğini bildirdi.

İran Kızılay Teşkilatı Halkla İlişkiler Bölümü Sorumlusu Hadi Behdad konuyla ilgili olarak muhabirimize bilgi verirken “İran Kızılay Teşkilatı tarafından Haitili depremlere yardım olarak gönderilen sağlık ekiplerinin Haiti’nin başkenti Port au Prince’e ulaştıkları ve Haiti hükümetinin İran’a teşekkürlerini ilettiğini” bildirdi.

Bu teşkilat tarafından yardım olarak giden ilk ekibin Venezüella üzerinden Haiti’ye ulaştıklarını ifade eden Behdad bu hususta ayrıca “İlk ekibimiz, 5 doktor, 3 hemşire ve 6 yardım personelinden oluşuyor. Bunlar gerekli tıbbi ve ameliyat malzemeleriyle de donanımlı. Bu ekibin Haiti’de ikamet süresi, bir aylık olarak düşünüldü” diye bildirdi.

İran’dan Haitili depremzedelere yardımları bağlamında aldığımız bir başka haberde de, İran Kızılay Teşkilatı Başkanı Ahmed İsfendiyari de, bu yöndeki çabaları bağlamında muhabirimize bilgi verirken “Geçen hafta Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Federasyonunun Haitili depremzedeler için yardım çağrısında bulunması üzerine kısa sürede, gıda maddeleri, hayati malzemeler, sağlık ve ilaç maddelerinden oluşan 30 tonluk bir yardım kolisi hazırlayıp, geçen 15 Ocak Cuma günü Haiti’ye yolladık” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (75) içerik yüklenmiştir.