FilistinHaberlerOrtadoğu

Hak ancak güç ile geri alınabilir

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden milletvekili Muşir el-Mısri, Netanyahu’nun “Gazze’den çıkmak büyük bir hataydı” sözlerinin hak ve hukukun ancak güçle alınabileceğini ve düşmanın iyi niyetinin arkasında koşmanın boş olduğunu ortaya çıkardığını belirterek, düşmanın Gazze’den kendi iradesiyle çıkmadığını, tersine direnişten aldığı darbelerin ardından çıkmak zorunda kaldığını ifade etti.

Mısri, dün (09 Ağustos Pazar) yaptığı yazılı açıklamada, Netanyahu’nun yalan söylediğinin en büyük delilinin, daha önceki Siyonist lider ve komutanların Gazze’nin işgal devletine pahalıya mal olduğunu ve onun için büyük bir yük teşkil ettiğini söylemeleri olduğunu ifade etti.

Mısri açıklamasında ayrıca Netanyahu’nun yaptığı bu açıklamalarla görüşmeci Ramallah takımının yaşadığı hayalleri de suya düşürmüş olduğunu sözlerine ekledi.

Mısri devamla şöyle dedi: “Netanyahu’nun bu açıklamaları, Filistin halkının haklarını geri alması, Gazze gibi Batı Yaka’nın da düşmandan temizlenmesi için en uygun yolun direniş olduğunu pekiştiriyor. Filistin’in yaşadığı bölünmenin tek sorumlusu Batı Yaka’da düşman ile işbirliği yapan ve direnişi tasfiye etmek için onunla koordineli çalışan Abbas milisleridir. Düşman ile yapılan bu işbirliği, Gazze’de olduğu gibi burada da Filistin halkının direnişin etrafında kenetlenmesiyle mutlaka başarısız kalacaktır.”

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2021 (27) içerik yüklenmiştir.