FilistinHaberlerOrtadoğu

Haklarımızı almak için tek yol direniştir

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden Dr. Salah el-Berdevil, Hamas’ın hiçbir zaman hakkı geri almak ve Filistin topraklarında kök salmak için direnişi bir metot görmekten vazgeçmediğini belirterek, başta Siyonistlerle Ramallah takımı olmak üzere birçok tarafın umut bağladığı Furkan savaşından sonra, Hamas’ın daha da güçlü hale geldiğini ifade etti.

Siyonist işgal ordusunun başlattığı savaşın yıldönümü münasebetiyle yapılan röportajda Berdevil şunları ifade etti: “Siyonist işgal devleti Gazze savaşında dört hedef belirlemişti ve bunlardan hiçbirini başaramadı. Buna mukabil Hamas söz verdiği gibi dayandı, direndi ve hiçbir ilkesinden ödün vermedi.”

Hamas’ın bu savaşta kazandığı zaferi küçümseme çabalarına da değinen Berdevil, bu savaşın halk iradesinin zaferi ve düşmanın da hezimetiyle sonuçlandığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Anlayışımıza göre direniş ve sebat bir zaferdir. Kırılıp teslim olmamak bir zaferdir. Düşmanın ve Ortadoğu Dörtlüsü’nün şartlarını kabul etmemek bir zaferdir. Bizler sancağı ancak dalgalanırken yavrularımıza teslim ederiz.”

Düşmanın yeni bir saldırıda bulunup bulunmayacağının sorulması üzerine Berdevil şöyle dedi: “Düşman yeni bir saldırı ve cinayet için zamana ve gerekçeye ihtiyaç duymaz. Her an yeni bir cinayet işleyebilir. Çünkü aynı cinayetleri daha önce de işlemişti. Deir Yasin, Kefer Kasım, Sabra ve Şatilla ve daha birçok cinayet bunun açık örneğidir. Gazze savaşı bu düşmanın işlediği ilk barbarlık olmadığı gibi son barbarlık da olmayacaktır.”

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.