HaberlerOrtadoğuSuriye

Halep üniversitesi öğrencileri yönetime destek için yürüyüş yaptı

Halep Üniversitesi öğrencileri Suriye Cumhurbaşkanı el-Esad’ın yönetimindeki kapsamlı reform sürecini destekleme kararlılıklarını ve milletin düşmanlarına hizmet çerçevesinde öldürme ve sabotaj eylemleri gerçekleştiren silahlı terör gruplarını keskin bir dille kınadılar.

Üniversiteliler; insan hakları, din ve farklı ilkelerden söz ederek masum kanların akıtılmasına provokasyon yapan, bu eylemleri gerçekleştirenleri destekleyen ve barındıranların hesap vereceklerini vurguladılar.

Dezenformasyonunun Suriye halkının vatanını ve bu vatanın onurlu tutumlarını savunma iradesini kıramayacaklarının altını vurgulayan üniversiteli gençler; Suriye’nin onurlu ve ilkeli tutumlarını çekemeyenlerin bu tutumları sabote edemeyeceklerini ifade ettiler.

Ellerinde Suriye bayrakları ve Cumhurbaşkanı el-Esad’ın posterlerine ek olarak anavatana sevgilerini ifade eden ve bağımsız-egemen Suriye’nin içişlerine her türlü yabancı müdahaleyi protesto eden pankartlar taşıyan üniversite öğrencileri; terör eylemleri ve arkalarında duran güçlere lanetler yağdırdılar.

Üniversiteliler Suriye halkının; kendilerini sözde özgür Suriye ordusu olarak tanıtan eli kanlı çetelerin gerçeğini çok iyi bildiklerini ifade ederek, onları destekleyenlerin de amaç ve niyetlerini de bildiğini söylediler.

Ordu ve silahlı güçlerin; vatandaşların ve masum insanların canlarını, mallarını ve onurlarını gasp eden terör gruplarına karşı tam bir sorumluluk, duyarlılık ve onurla karşı koyduklarını belirten üniversiteliler, Suriye halkının aklıyla alay etmeye kimsenin hakkı olmadığını vurguladılar.

Üniversiteli gençler; Suriyeli onurlu her vatandaş gibi vatanı kanlarıyla-canlarıyla savunmaya devam edeceklerini, gözü dönmüş teröristlerin barbar ve vahşi eylemleriyle iradelerini kıramayacaklarını belirterek, hak ve halk iradesinin üstünde hiç bir gücün bulanamadığına vurgu yaptılar.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.