HaberlerOrtadoğuSuriye

Halep valisi Sefire’yi ziyaret ederek beldenin acilen onarılması için talimat verdi

Halep Valisi Muhammed Vahit Akkad, bütün hizmet kurum ve daireleriyle teknik atölyelere, silahlı terör gruplarının Sfeyre Kentinde sabote ettiği alt yapı ve müesseseleri acilen onarma çağrısı yöneltti.

Vali Akkad Baas Partisi Halep Şubesi Sekreteri Ahmet Salih İbrahim ile Sfeyre kentinde silahlı terör gruplarının sebebiyet verdiği zararların en kısa zamanda onarılarak işe başlayacağını, fırının da bu iki gün içerisinde üretime geçeceğini bu yüzden kahraman ordu birliklerimizin kente güven ve istikrarı sağlaması ardından bütün ahaliyi evlerine dönmeye çağırdı.

Kendi yönünden İbrahim, Halep’e yönelik şiddetli terörün ahaliye azim ve ısrardan başka bir şey vermeyeceğini belirterek, Sfeyre’deki bina, alt yapı ve ibadet yerlerindeki büyük yıkım hacminin bu grupların taşıdığı tekfiri yıkıcı ideolojilerini ortaya döktüğünü ifade etti.

Kendi yönünden Sfeyra’da bir saha komutanı, teröristlerin bu canlı yolu Hanaser, Ebu Cerin ve Sfeyra’dan kesmeye çalıştıklarını ancak kahraman askerlerimizin bütün teröristleri öldürerek hücrelerini de imha ettiklerini söyledi.

Komutan, aralarında muhtelif hacimlerde havan topları, otomatik silah ve muhtelif cephanenin bulunduğu büyük miktarda silah yanı sıra teröristlerin Sfeyra’da kazıdıkları onlarca tünel bulduklarını buna ek olarak hain ve gaddar teröristlerin sivil ve askerleri hedef alma hedefiyle Sfeyra’nın cadde ve binalarına yerleştirdikleri yaklaşık 130 bomba düzeneğinin bomba imha ekipleri tarafından imha edildiğini ifade etti.

Saha komutanı ayrıca, Hama-Hanaser-Halep yolu ile Sfeyra kentinin güvenli ve istikrarlı olduğunu terör ve teröristlerin geri dönme imkanlarının da kesinlikle bulunmadığını sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2023 (20) içerik yüklenmiştir.