HaberlerİranOrtadoğuSuriye

Halep’in özgürleştirilmesi ABD’nin planlarını boşa çıkardı

Temmuz ayında Meşhed kentinde bir şehit ailesini ziyaret eden İnkılap Rehberi, “Halep konusu o kadar önemliydi ki ABD ve Suudilerin planlarını 180 derece etkiledi ve şehitlerin kanı yerde kalmadı” ifadelerini kullanmışlardı.

İran İslam İnkılabı Lideri İmam Seyyid Ali Hamanei’nin Temmuz ayında Meşhed kentine düzenlediği ziyarette bazı şehit aileleriyle görüştüğü açıklandı.

İmam Seyyid Ali Hamanei şehit ailelerinden birinin evine yaptıkları ziyarette, Halep konusuna değinerek, şu açıklamalarda bulunmuşlardı:

“Halep konusu o kadar önemliydi ki ABD ve Suudilerin planlarını 180 derece etkiledi ve şehitlerin kanı yerde kalmadı. Bu olay o kadar büyüktü ki insanın kulladığı tabirlerle anlatılamaz. Bir gün kendi ülkemizde savaş vardı. Tahran bombalanıyordu, Dezful bombalanıyordu. Amma halkımız can pahasına mücadele ediyordu. Gençler savaş katılıp şehit düşüyorlardı. Bu çok da iyi, çok da değerliydi. Şehitlik makamı büyüktür. Günümüzde ise bir bölgede halkın tam yakından hissetmediği bir savaş vardır, amma yine de (savaşa) katılıyorlar. İşte bu çok önemlidir. Savaşı hissetmiyor, amma yine de katılıyorlar. Neden? Konuyu anlamak için. Bu kadar anlayışlı olmak ve olayları böyle doğru şekilde değerlendirmek çok önemlidir. Bu İnkılap’ın mucizesidir. Bu gençleri ve bu anneleri, babaları İnkılap bu şekilde eğitmiş ve ileriye götürmüştür. Böyle bir İnkılap bu kadar etkileyici olursa yenilmez. Kanaatimce halihazırda ülkemizde Allah’ın rızası için tehlikeli yollara adım atmak isteyenlerin sayısı savaş döneminde İran topraklarını korumak için yola çıkanlardan fazla olmazsa az da değildir.”

Başa dön tuşu
Bugün 20 Eylül 2021 (14) içerik yüklenmiştir.