HaberlerOrtadoğuSuriye

Haleplilerden ulusal birliğe ve reformlara destek geldi

Aşiret büyükleri ile sosyal, ekonomik ve dini sivil kuruluşlar, vatana bağlılığın diğer tüm velayetlerden öncelikli olduğunu vurgulayarak tüm vatan evlatlarına ulusal birlik ve Suriye dokusunu koruma çağrısında bulundu.

Halep’e bağlı Tel el-Daman beldesinin el-Buveyder kasabasında kurulan Vatan Çadırı’nda bir araya gelen birçok şeyh, aşiret reisi ve sivil insiyatiften oluşan çok sayıda katılımcı, aşiret mensuplarının diğer tüm Suriye halkı gibi vatan evladı olduğunu belirterek, memleketlerini ve yüce vatanı yıkmayı hedefleyebilecek her türlü durumda korumada tüm olanaklarını feda edeceklerini vurguladı.

Katılımcılar beyanlarında, Suriye’de Cumhurbaşkanı el-Esad yönetimindeki reform çalışmaları ve kalkınmaya yönelik faaliyetlere desteklerini; ulusal birlik ve güvenliği hedef alan her türlü komplo ve fitneye de tepkilerini dile getirdiler.

Suriye’ye, Suriye’nin toprağına ve halkına komplo kuranlara karşı birlik olduklarını ifade etmek istediklerinden dolayı bir araya geldiklerini belirten katılımcılar, vatanı ve vatandaşın güvenliğini sağlamada kanunun üstünlüğüne destek olduklarını söylediler.
Suriye’nin bu dönemi daha güçlü olarak atlatacağına dair inançlarını dile getiren katılımcılar, fitneye karşı koymak, vatan toprağını savunmak ve ulusal birliğe sahip çıkmak uğruna canlarını ve kanlarını feda etmeye hazır olduklarının altını çizdiler.

Katılımcılar, Suriye içinde veya dışında olan tüm vatan evlatlarına seslenerek, reform çalışmaları ve kalkınmaya destek olmaları yanı sıra son dönemde siyasi iradenin almış olduğu kararları ve kanunları görmezden gelmeyerek yanında olmaları çağrısında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.