HaberlerOrtadoğuSuriye

Halep’te 100 silahlı muhalif hükümet güçlerine teslim oldu

Haber kaynaklarının dün Suriye’den bildirdiğine göre suriye hükmet karşıtı 100 silahlı kişi dün Halep’te kendilerini silahları ile birlikte hükümet güçlerine teslim ederek suriye Milli Uzlaşı Programından yararlanmak istediklerini bildirdi.

İRNA’nın verdiği habere göre bu kişiler Milli uzlaşı programı çerçevesinde hükümet güçlerinin bulunduğu bir kontrol noktasına kadar giderek silahları ile birlikte teslim olduklarını ve bu programdan yararlanmak istediklerini bildirdiler.

Öte yandan SANA’nın Homs muhabiri; ordu birliklerinin Homs kırsalının Hule Bölgesinden ilin kuzeybatısında Meryemin Köyü eksininde yerleşim alanları ve askeri noktalara saldırmaya çalışan terör gruplarıyla şiddetli çatışmalara girdiklerini ifade etti.

Muhabir; çatışmalarda aralarında tehlikeli isimlerin bulunduğu çok sayıda teröristin ölü ve yaralı düşürülüp havzalarındaki silah ve mühimmatların da yok edildiğine dikkat çekti.

Bu arada askeri kaynak; Suriye ordu birliklerinin Halk Savunma Güçleri ile işbirliği içinde Hama kırsalının kuzeydoğusunda Kaide Örgütünün Suriye kolu Nusra Cephesinin toplanma yerleri ve mevkilerine karşı nitelikli operasyonlar gerçekleştirmeleri ardından Um Harteyn Köyü yönünde ilerlediklerini açıkladı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.