HaberlerOrtadoğuSuriye

Halep’teki polis okulu öğrencileri saldırının ayrıntılarını anlattı

Suriye Halep’teki Polis Okulu öğrencileri, silahlı terör gruplarının otobüslerine düzenlediği saldırının ayrıntılarını anlattı.

Öğrenciler terör grubunun silah tehdidiyle otobüslerini kaçırdığını, Orient ve Arabiye dezenformasyon kanallarına, bazı unsurların okuldan koptuğuna dair zorla açıklama yaptırdıklarını bildirdi.

Öğrenci Polis Basil Hüseyin, Kurban Bayramının ikinci gününde bir grup arkadaşıyla bayram tatilini aileleriyle geçirmek üzere memleketlerine gittiklerini, tatilin bitmesi ardından okullarına dönerken Kefernubva ve el-Habit köyleri arasında silahlıların pususuna düştüklerini söyledi.

“Silahlı teröristler gözlerimizi bağlayıp bizi kaçırdı, ardından İç Güvenlik Güçleri ve ordudan koptuğumuzu ilan etmemizi istediler” diye konuşarak kendisi ve tüm arkadaşları adına bu sözleri yalanladığını, kimliklerinin ellerinden zorla alındığını ekledi.

Öğrenci Polis Süheyl Saad ise, el-Latamana köyünün ana yolunda silahlı pusuya düştüklerini ve üzerlerine ateş açıldığını söyleyerek arkadaşı Mazen İsa’nın şehit düştüğüne kendisinin ve bir başka arkadaşının yaralandığını kaydetti.

Bazı arkadaşlarının kaçırıldığını ve ordudan koptuklarını ilan etmeye zorlandıklarını belirten Saad, “bu sözlerin tümü asılsızdır. İç Güvenlik Güçleri ve Silahlı Kuvvetler olarak canımız vatana ve Liderimiz Cumhurbaşkanı el-Esad’a feda” dedi.

Öğrenci Polis Mahir İsa, el-Latamana Köyünde silahlı pusuya yakalandıklarını, silahlıların üzerlerine ateş açtığını bildirerek saldırıda abisi Mazen İsa’nın şehit düştüğünü ve arkadaşlarının bir kısmının yaralandığını bir kısmının da kaçırıldığını ifade etti.

İsa, kaçırılan arkadaşlarının ordudan kopan polisler olarak gösterilmeye çalışıldığını ve bunun asılsız olduğunu belirterek Ordu, Silahlı Kuvvetler ve İç Güvenlik Güçlerinin vatanın askerleri olduğunu vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Haziran 2021 (34) içerik yüklenmiştir.