FilistinHaberlerOrtadoğu

Halid Meşal, Amerikan heyeti ile görüştü

İslamî Direniş Hareketi Siyasi Birim Başkanı Halid Meşal dün Büyükelçi Jack Matlock başkanlığında Suriye’yi ziyaret eden Amerika Ulusal İlgi Vakfı Konseyi (CNI) üyelerinden bir heyetle görüştü.

Görüşmede Filistin sahasındaki sıcak gelişmeler, iç barış, Gazze’nin imarı, kuşatmayı kaldırmanın yolları, Siyonistlerle savaş ve bu savaşın muhtemel geleceği ve yerleşim birimlerine yönelik Amerika yönetiminin geri adım atması gibi konuların ele alındığı bildirildi.

Gerçekleri yerinde görmek ve hadiseleri birinci ağızdan dinlemek ve öğrenmek için gayret gösteren heyetin çabasını takdir ettiklerini belirten Meşal, Hamas hareketinin değişik meselelerle ilgili tavır ve bakış açısını izah ettikten sonra, heyetin Gazze’yi ziyaret etme ısrarını da memnuniyetle karşıladıklarını ve bu ısrarın Gazze üzerindeki barbar kuşatmanın kalkması için önemli bir adım olacağını sözlerine ekledi.

İki gün önce de İngiliz Avam Kamarası’ndan bir parlamenter heyet Meşal ile görüşmüş, görüşmede heyet Filistin halkının yanında yer aldıklarını, Gazze’nin imar işine derhal başlanması ve Gazze halkının yaşadığı drama da bir an önce son verilmesi gerektiğini ifade etmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.