FilistinHaberlerOrtadoğu

Halid Meşal, Amr Musa ile görüştü

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim Başkanı Halid Meşal Şam’da Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa ile bir araya geldi. Hareketin siyasi üyelerinden birkaç kişinin de hazır bulunduğu toplantıda başta Filistin iç barışı olmak üzere Siyonistlerin son uygulamaları, işgal rejiminin yerleşim birimlerinin inşaatını hızlandırması ve Kudüs’ü Yahudileştirme çabaları tartışıldı.

İç barış konusunun özellikle ele alındığı toplantıda, iç barışı engelleyen unsurlarla Arap Zirvesinden önce ortaya konan çabalardan bahsedilirken, Amr Musa Hamas’ın bu konudaki bakış açısını dinledikten sonra “iç barışın sağlanmamasında Amerika vetosuyla dış güçlerin müdahalesinin yer aldığını” ifade ettiği belirtildi.

Hamas hareketi yaşanan bölünmüşlüğü sona erdirmek için Amr Musa’dan Mısır’ın bu konudaki çabalarını destekleyecek başka çabaların ortaya konmasını talep etti.

Siyonist hükümetin uygulamalarına da değinen Hamas, aşırı sağcı Siyonist hükümetin yaptıklarına karşı tek bir tavırla karşı durmanın şart olduğunu belirterek, sözde barış havarisi kesilen Oslo takımının da artık uykudan uyanmasının şart olduğunu ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2022 (27) içerik yüklenmiştir.