FilistinHaberlerOrtadoğu

Halid Meşal, Faruk Kaddumi ile görüştü

İslamî Direniş Hareketi Siyasi Birim Başkanı Halit Meşal, Filistin Kurtuluş Örgütü Siyasi Daire eski başkanı ve Fetih hareketinin önde gelen liderlerinden Faruk Kaddumi ile Şam’da bir araya geldi.

Meşal, dün (08 Kasım Pazar) gerçekleşen görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında şöyle dedi: “Bu görüşme, Filistin’de yaşanan kriz ve açmaz ile bu açmazdan çıkış yolunu bulmak için Filistin liderleri arasında yapılan istişarelerin bir devamıdır. Görüşmede işgal varlığına karşı çabaları birleştirmeyi ve Filistin halkının çıkarlarını göz ardı ederek işgalci varlığın yerleşim birimleri inşasına devam etmesine göz yuman Amerika’nın yanlı politikasına karşı durmayı da ele aldık.”

Kaddumi ile ilişkilerinin çok derin ve sağlam olduğunu belirten Meşal, görüşmede bütün Filistinlileri ilgilendiren Filistin davasıyla ilgili gelişmeleri ve konuları istişare ettiklerini sözlerine ekledi.

Faruk Kaddumi ise görüşme hakkında şunları söyledi: “Görüşmeden son derece memnunum. Bu görüşme, direniş çizgisindeki kardeşlerin görüşmesidir. Bizimle Hamas’taki kardeşlerimizin bir araya gelmesinde garipsenecek bir durum yok. Bu çok doğal bir görüşme ve istişaredir.”

Filistin konusunda meydana gelen bir takım üzücü olaylarla barış görüşmelerinin tamamıyla başarısız kalmasının ardından ulusal birliğin mutlaka sağlanması gerektiğini belirten Kaddumi, “Yerleşim birimleriyle doldurulan işgal edilmiş topraklarımızı kurtarmak için direniş gösteren bir tek kişiyi dışarıda bırakmadan ulusal birliği sağlama yolunda yürümeye niyetliyiz ve kararlıyız” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Mayıs 2021 (21) içerik yüklenmiştir.