FilistinHaberlerOrtadoğu

Halid Meşal: Filistinli bebeği yakan ateş Kudüs’ün kurtarılmasıyla söner

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal, Filistinli çete ve canilerin Devabişe bebeği yakarak şehit etmelerinin Filistin halkına ve insanlığa karşı işlenmiş çirkin bir cinayet olduğunu belirterek, bundan işgal rejimindeki liderlerin sorumlu olduğunu söyledi.

Meşal yaptığı açıklamada, azgın yerleşimcilerin Filistinli bebek Devabişe’nin bedenine tutuşturdukları ateşin ve ondan önce Filistinli çocuk Muhammed Ebu Hudayr’ın bedenine tutuşturdukları ateşin ancak işgalcinin ve yerleşimcilerin bu topraklardan ve Kudüs’ten tamamıyla temizlenmeleriyle sönebileceğini ifade etti.

Hamas lideri Meşal bu cinayete, işgalcinin ve Siyonist çetelerin Mescidi Aksa’ya yönelik günü birlik tecavüz ve saldırılarına direnişin işgalciye ve Siyonist çetelere yönelik eylemlerini artırmakla karşılık vermesi gerektiğini hatırlatarak, işlenen cinayetlere en uygun misillemenin bu olduğunu söyledi.

Filistin halkının “Öfke Cuması”na yoğun ilgi göstermesini takdirle karşıladıklarını belirten Meşal, dünyadaki Müslümanlardan Mescidi Aksa’ya ve şehit kanlarına sahip çıkmalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.