FilistinHaberlerLübnanOrtadoğu

Halid Meşal: Fitneyi engelleyen Lübnanlıları takdir ediyorum

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal, Lübnanlı yetkililerin bir taraftan Lübnanlılar arasına, diğer taraftan Lübnan halkıyla Filistin halkı arasına fitne koymak isteyenlerin planlarını bozdukları için Lübnanlı yetkilileri takdir ettiklerini söyledi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Hamas hareketi, “Meşal son bombalama olaylarından sonra Lübnan Başbakanı Temam Selam, Lübnan Parlamentosu Başkanı Nebih Berri, Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah ile telefon görüşmesi yaparak, meydana gelen saldırılarda hayatını kaybedenler için taziye dileklerini iletti” ifadesini kullandı.

Alçak cinayeti şiddetle kınadıklarını belirten Hamas lideri Meşal, Lübnan halkı için daima güven, huzur, selamet ve istikrar umut ettiklerini belirtti.

Lübnan’ın başkenti Beyrut’un güney kesiminde meydana gelen intihar saldırısında 41 kişi hayatını kaybetti, 200’den fazla kişi de yaralandı.

Saldırıdan sonra açıklama yapan başta Hamas olmak üzere Filistin direniş grupları, saldırılarla fitne oluşturulmak istendiğini ve dikkatleri Kudüs İntifadası’ndan başka yerlere çekmenin amaçlandığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Aralık 2022 (18) içerik yüklenmiştir.