FilistinHaberlerOrtadoğu

Halid Meşal: Milli Uzlaşı HAMAS’ın stratejisidir

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS’ın Siyasi Birim Başkanı Halid Meş’al, Kurban bayramı münasebetiyle yayınladığı tebrik mesajında Filistin halkına ve tüm İslâm ümmetine kutlarken, HAMAS için Milli Uzlaşı’nın önemli bir stratejisi olduğunu söyledi.

HAMAS tarafından yayınlanan bildiriye göre, Halid Meşal, Allah’ın yardım ve izniyle Filistinliler arasında bütün ihtilafların ortadan kaldırılarak Milli Uzlaşı’ya varılacağını umut etti.

HAMAS’ın Filistinliler arasında ihtilaflara son vermeye herkesten daha çok çaba harcadığını belirten Halid Meşal, HAMAS’ın siyasi birim liderliğinden ayrılacak olmasının HAMAS’ta ve Filistin davasındaki rolünde her hangi bir olumsuz etkisinin olmayacağını da hatırlattı.

“Bizim rolümüz Filistin halkına, İslam ümmetini ve dine hizmet etmektir” diyen Halid Meşal, “bu konuda her Müslüman üzerine düşeni yerine getirmelidir” dedi.

Bilindiği gibi bu zamana kadar HAMAS ile Fetih grubu arasında iki kez Milli Uzlaşı konusunda anlaşmaya varılmasına rağmen düşmanların şeytani oyunları sonucu şimdiye kadar bu anlaşmalar bir türlü uygulamaya geçirilememiştir.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2021 (25) içerik yüklenmiştir.