FilistinHaberlerOrtadoğu

Halid Meşal, Mutteki ile görüştü

Tahran’da temaslarda bulunan Filistin İslami direniş hareketi HAMAS’ın siyasi büro başkanı Halid Meşal İslami İran dışişleri bakanı Menuçehr Muttaki ile bir araya geldi.

İslami İran dışişleri bakanı Menuçehr Muttaki, HAMAS’ın kuruluşunun yıldönümü ile eş zamanlı gerçekleşen bu görüşmede, Filistin’in İslam dünyası ve bölge’de önemli bir yere sahib olduğunu, , Gazze’de yaşanan saldırılar gibi, Siyonist rejim ele başlarının vahşi siyasetlerine karşı Filistin’de HAMAS’ın yürüttüğü direnişin, işgal rejiminin gerçek yüzünü ortaya koyduğunu söyledi.
İslami İran dışişleri bakanı Menuçehr Muttaki bu görüşmede ayrıca, Filistinli bütün grubların birlik ve diyalogunun zaruret olduğunu belirterek, Filistin değerleri ve kazanımlarının bu birlikteliğin kaçınılmaz bir zaruret olduğunu söyledi.
Bu görüşmede Filistin İslami direniş hareketi HAMAS’ın siyasi büro başkanı Halid Meşal’de bölgede yaşanan gelişmeler hakkında bilgi vererek, “Filistin’de yaşanan olaylar, işgal rejimimin cinayetleri ve katliamlarının açık bir göstergesidir. Ayrıca, işgal rejiminin izlediği siyasetlerin, sözde barış görüşmelerinin bir sonuç getirmeyeceğini ortaya koymaktadır. Filistin meselesinin tek çözüm yolu direniştir” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (29) içerik yüklenmiştir.