FilistinHaberlerOrtadoğu

Halid Meşal ortak değerler eksenli bir program benimsenmelidir

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal, tüm Filistinli gruplara bölünmüşlük halini sona erdirecek ve Filistin halkının sabitelerini koruyacak ortak bir mücadele stratejisi benimsenmesi çağrısında bulundu.

Halid Meşal, dün (30 Nisan Çarşamba) öğle saatlerinde İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın şehit komutanlarından Adil Avadallah ve Imad Avadallah için El-Biyre kentinde düzenlenen cenaze törenine telefonla bağlanarak yaptığı konuşmada, “Hepimizi birleştirecek siyasi bir karara ihtiyacımız var. Sabitelerimizi korumak için ortak değerler üzerine kurulu bir strateji benimsemeliyiz” dedi.

Müzakerelerin başarısız olduğunu, işgal rejiminin inatçı ve Amerika’nın vurdumduymaz davrandığını ifade eden Meşal, yollarının direniş ve tercihlerinin cihad olduğunu belirtti.

Konuşmasında Fetih Hareketi’ne de seslenen Meşal, uzlaşının başarıya ulaşmasını istediklerini dile getirerek, Gazze’nin yük değil Filistin’in bir parçası olduğunu söyledi.

Eş-Şati Mülteci Kampı’nda uzlaşı anlaşmasının imzalanmasıyla yeniden ümit ışığı belirdiğini ifade eden Meşal, uzlaşının ciddiye alınması ve işgalciyle mücadele için güç birliği yapılması çağrısında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2023 (55) içerik yüklenmiştir.