FilistinHaberlerLübnanOrtadoğu

Halid Meşal: Projemiz, Filistin özgürlüğe kavuşana kadar işgalciyle mücadeledir

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal, Lübnan’ın Sayda kentinde yaşanan son olaylar sırasında Lübnan’da yaşayan Filistinlileri olayların dışında tutmak için yoğun çaba sarf eden Hamas üyelerine ve Filistinli gruplara teşekkür etti.

Hamas Hareketi Lübnan temsilcisi Ali Bereke’yle telefon görüşmesi gerçekleştiren Meşal, Filistinlilerin mülteci kamplarının ve çevresinin güvenlik ve istikrarını koruma konusunda görüş birliği içinde olmalarının önemine değindi.

Sayda kentindeki Ayn El-Hulve Mülteci Kampı ve diğer kamplardaki Filistinli gruplar ile Lübnanlı yetkililer arasındaki koordinasyon ve işbirliğine de övgüde bulunan Meşal, bu sayede mülteci kamplarının siyasi çatışmaların ve güvenlikle ilgili krizlerin dışında kaldığını belirtti.

Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkanı, Lübnan’ın güvenlik ve istikrarına bağlı kalınması gerektiğini vurgulayarak, Filistinlilerin projesinin Filistin özgürlüğe kavuşana ve mülteciler vatan topraklarına dönene kadar işgalciyle mücadele olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.