HaberlerİranOrtadoğu

Halid Meşal, Rafsancani ile görüştü

Filistin İslami direniş hareketi HAMAS’ın siyasi büro başkanı Halid Meşal, İslam nizamı maslahatını teşhis kurulu başkanı Ayetullah Haşimi Refsencani tarafından kabul edildi.
İslam nizamı maslahatını teşhis kurulu başkanı Ayetullah Haşimi Refsencani bu görüşmede, Filistin meselesinin İslam dünyasının en önemli meselesi olduğunu belirterek, “Filistin’de yaşananlar ve Gazze’de halka yapılan zulümler ve Filistin halkının çektiği dramın sona erdirilmesi, İslam dünyasının sorumluğu olduğunu söyledi.
İslam nizamı maslahatını teşhis kurulu başkanı Haşimi Refsencani, Filistin halkı içerisinde cihad hareketinin canlı tutulması gerektiğini hatırlatarak, “zorluklara ve sıkıntılara, sabırla ve cihad ruhuyla karşı konulması gerekir. Ve sabır ve cihad ruhu, Filistin halkının zaferi için iki önemli unsurdur. Bunu şu anda Filistin halkı içerisinde görmekteyiz” diye konuştu
Filistin İslami direniş hareketi HAMAS’ın siyasi büro başkanı Halid Meşal de Gazze halkının sorunlarına işaretle ” İslam dünyası Gazze’ye yönelik muhasarayı kırmak zorundadır. Bunun için gerekli ve etkili adımların atılması gerekir ” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.