FilistinHaberlerOrtadoğu

Halid Meşal, Saib Arikat ile görüştü

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal, dün (3 Eylül Perşembe) Katar’ın başkenti Doha’da, Fetih Hareketi Merkez Kurulu üyesi Saib Arikat ile görüştü. Görüşmede, Arikat’ın Meşal’e Filistin’deki son gelişmeler hakkında bilgi verdiği ve iki liderin görüş alışverişinde bulundukları ifade edildi.

Hamas Hareketi tarafından yayınlanan bildiriye göre, Meşal ve Arikat görüşmede başta Ulusal Konsey’in 15 Eylül’de toplantıya çağrılması olmak üzere Filistinle ilgili birçok dosyayı ele aldı.

Hamas Hareketi daha önce yaptığı açıklamada, Ulusal Konsey’in tek taraflı ve tüm anlaşmaları çiğneyerek toplantıya çağrılmasının tehlikelerine dikkat çekmiş, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın bu yöndeki ısrarının Filistin birliğini bozduğunu ve Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ)’nün Abbas’ın kişisel çıkarlarına göre şekillenmesine yol açacağını belirtmişti.

Hamas Hareketi, Filistinli grupları ve Ulusal Konsey üyelerini bu saçmalığa son vermek amacıyla Ulusal Konsey toplantılarını boykot etmeye davet etti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.