HaberlerİranOrtadoğu

Halid Meşal, Said Celili ile görüştü

Hamas’ın Siyasi Büro Başkanı ile bir araya gelen İran İslam Cumhuriyeti Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri, Gazze halkının ablukasının devam etmesinin bir çeşit “ekonomik soykırım” olduğunu açıkladı.

Pazartesi sabahı Halit Meşal ile görüşen Said Celili, mazlum Filistin halkının özgürlüğü olan İmam Humeyni(r.a)’in bu ilkesinin yolunda büyük İran halkı azimli bir şekilde adım attığını ifade etti.

Hamas’ın kuruluş yıldönümünü tebrik eden İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri Said Celili, 22 günlük Gazze ve 33 günlük Lübnan savaşında direnişin elde ettiği başılara işaret ederken, Siyonist rejimi işgaline karşı mazlum Filistin halkının hakkını almaktaki direnişin önemini anlattı.

İran İslam Cumhuriyeti Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri, Hamas’ın Siyasi Büro Başkanı ile bu görüşmesinde, Gazze hakının ablukasının devam etmesinin bir çeşit “ekonomik soykırım” olduğunu açıkladı.

Hamas’ın Siyasi Büro Başkanı Halit Meşal ise bu görüşmede, İran İslam Cumhuıriyeti’nin, işgalci Siyonistlere karşı Filistin halkının direnişine veridiği destekten takdirlerini dile getirerek, Filistin direnişinin elde ettiği zaferlerdeki İran halkının etkisi çok büyük olduğunu söyledi.

Halit Meşal, Siyonist rejiminin işgaline karşı direnişin dik durmasına vurgu yaparak,”Dik durmak ve direnmekten cesur Filistin halkı pek çok zaferlere imza atacaktır”şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (42) içerik yüklenmiştir.