AfrikaFilistinHaberlerOrtadoğu

Halid Meşal, Sudan’ı ziyaret etti

İslami Direniş Hareketi Siyasi Birim Başkanı Halid Meşal başkanlığında Sudan’ı ziyaret eden Hamas heyetinin, başta Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir olmak üzere bazı yetkililerle görüşmeler yapacağı belirtildi.

Meşal başkanlığındaki Hamas heyetinin dün (08 Eylül Salı) Sudan Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir ile yaptığı görüşmeye Sudanlı bazı bakanlarla hükümet yetkilileri de katıldı. Görüşmede Filistin içi barış, Amerika ve işgal devletinin Filistin davasını tasfiye projeleri ve yerleşim birimi inşaatları başta olmak üzere Filistin sahasındaki önemli dosyalarla ilgili görüş alış verişinde bulunulduğu, Sudan hükümetiyle Hamas arasındaki ilişki ve iletişimin geliştirilmesinin yollarının konuşulduğu ifade edildi.

Hamas heyetinin, Filistin davasına olan desteğinden dolayı Sudan hükümetine teşekkür ederek, ulusal barış konusunda ortaya koyduğu çabaları desteklediğini bildirdiği belirtildi.

Halid Meşal başkanlığında Sudan’ı ziyaret eden heyette Hamas Siyasi Birim Başkan Yardımcısı Dr. Musa Ebu Merzuk ile Siyasi Birim üyesi Muhammed Nasr’ın bulunduğu ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.