AfrikaFilistinHaberlerOrtadoğu

Halid Meşal ve Hamas heyeti Mısır’da siyasi partileri ziyaret edecek

İslami Direniş Hareketi Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal ve beraberindeki heyet Mısır’da bugün de (24 Ocak Salı) siyasi parti temsilcileriyle görüşmelerini sürdürecek.

Meşal ve Hamas heyetinin Mısır’daki siyasi partileri devrimin ardından Mısır Meclisi’nin açılışı ve partilerin seçimlerdeki başarıları dolayısıyla kutlayacağı bildirildi.

Meşal ve Hamas heyetinin En-Nur Partisi, El-Vefd Partisi ve “El-Kutle El-Mısriyye”yi ziyaret ederek Mısır devriminin yıldönümü dolayısıyla kutlayacağını söyledi.

Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal ve beraberindeki heyet daha önce de Mısır Müslüman Kardeşler Cemaati ile Özgürlük ve Adalet Partisi liderleriyle görüşmüş ve seçimlerde elde ettikleri başarılar dolayısıyla kendilerini kutlamıştı.

Meşal ve Hamas heyetinin siyasi partilerden önce El-Ezher Şeyhi Ahmed Et-Tayyib’i de ziyaret edeceğini ve Filistin’deki son gelişmeler ile Kudüs kentine yönelik Siyonist tehditleri görüşeceğini bildirildi.

Öte yandan, Meşal’in Amman ziyareti için çalışmalar sürüyor.

Ürdünlü kaynaklar, Hamas liderinin Katar Veliaht Prensi ile birlikte önümüzdeki Pazar günü Amman’ı ziyaret edeceğini açıklamıştı.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 14 Kasım 2019 (3) içerik yüklenmiştir.