FilistinHaberlerOrtadoğu

Halid Meşal ve heyeti, Kuveyt’e gidecek

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’tan bir yetkili Siyasi Birimi Başkanı Halit Meşal başkanlığındaki bir heyetin gelecek hafta Kuveyt’e iki gün sürecek resmi bir ziyaret gerçekleştireceğini bildirdi.

Hamas yetkilisi, Kuveyt Haber Ajansı’na verdiği ve dün (9 Ocak Cumartesi) yayınlanan demecinde, “Kuveyt ziyareti, yetkilileri Filistin davasıyla ilgili son gelişmeler hakkında bilgilendirmek üzere Arap ve İslam ülkelerine yapılan resmi ziyaretler kapsamında gerçekleşecek” dedi.

Halit Meşal başkanlığındaki Hamas heyetinin ziyaret süresince Kuveytli yetkililere Gazze’ye uygulanan ambargonun kaldırılmasının ve Gazze’nin yeniden imarının önemini anlatacağını belirten Hamas yetkilisi, heyetin Arap ve Körfez ülkelerinden Mısır’ın inşa etmekte olduğu çelik duvara karşı kesin bir tavır takınmalarını isteyeceğini söyledi.

Meşal başkanlığındaki Hamas heyeti, daha önce de Filistin’de yaşanan bölünmüşlük hali ve ulusal uzlaşı için gösterilen çabaların gölgesinde yaşanan son gelişmeleri anlatmak ve görüş alışverişinde bulunmak üzere Yemen, Mısır, Suudi Arabistan, Bahreyn ve İran’ı ziyaret etmişti.

Hamas heyetinin Arap ve İslam ülkeleri ile diğer bazı başkentleri kapsayan bu tür gezilerinin devam edeceği bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (9) içerik yüklenmiştir.