FilistinHaberlerOrtadoğu

Halid Meşal’in babası vefat etti

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim Başkanı Halid Meşal’in babası, bugün sabah (28 Ağustos Cuma) Ürdün’ün başkenti Amman’da vefat etti. Meşal’in babası el-Hac Abdurrahim Meşal birkaç yıldır hastaydı ve tedavi görüyordu.

Abdurrahim Meşal, İngiliz mandasına karşı savaştığı gibi, 1936 devrimine de katılmış, altmışlarda çalışmak için Kuveyt’te gitmişti. 1967 yılında ailesini de yanına alan Meşal, 1991’de çıkan körfez savaşına kadar burada kaldı. Irak’ın Kuveyt’i işgal etmesinin ardından başlayan süreçte Ürdün’e geçip orada ikamet etti.

Güvenilir kaynakların Safâ haber ajansına verdiği bilgiye göre, defin yeri hala belli olmayan babasının cenazesine katılmak isteyen Halid Meşal için de yoğun bir görüşme trafiğinin yaşandığı belirtiliyor.

Ürdün hükümeti sözcüsü, Halid Meşal’in Ramazan ayında ailesini ziyaret etmek için Ürdün’den bir talepte bulunmadığını belirtmesine rağmen böyle bir talep durumunda hükümetin tavrının ne olacağı konusunda ise yorum yapmaktan kaçındı.

Diğer taraftan Müslüman Kardeşler Teşkilatı Genel Mürşidi Muhammed Mehdi Akif Meşal’e başsağlığı mesajı göndererek, Allah’tan merhuma rahmet dilediklerini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (37) içerik yüklenmiştir.