FilistinHaberlerOrtadoğu

Halid Meşal’in Mısır ziyareti birkaç ülkeye yapacağı ziyaretin bir parçasıdır

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi İzzet Er-Reşak, Hamas lideri Meşal’in ortaya çıkan bazı güvenlik sorunlarını çözmek için acilen Kahire’ye gittiğine ve kendisi giderken güvenlik nedeniyle çıkışları yasak olan bazı Hamas mensuplarının da kendisine eşlik ettiğine dair çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Ürdün’de yayınlanan Es-Sebil gazetesine demeç veren Er-Reşak, bu tür haberlerin gerçeği yansıtmadığını, verilen bilgilerin doğru olmadığını, bu tür haberlerin Hamas Hareketi’ni kötülemek ve yıpratmak için bazı çevrelerin yaptığı saldırıların bir devamı olduğunu belirtti.

Halid Meşal’in ziyaretinde Filistin uzlaşı dosyasıyla büyük tehlikeyle karşı karşıya olan Kudüs ve Mescidi Aksa’yı görüşeceğini belirten Er-Reşak, bunların yanında bölgedeki gelişmeleri de ele alacağını ifade etti.

Meşal’in Ürdün ziyaretiyle ilgili bilgi veren Hamas liderlerinden Er-Reşak, tarihi henüz belli olmayan ziyaretin yakında gerçekleşeceğini ve bu ziyarette Meşal’in Ürdün Kralı Abdullah ile bir görüşme yapacağını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Temmuz 2022 (19) içerik yüklenmiştir.