FilistinHaberlerOrtadoğu

Halil El-Hayye: Filistin’in Özgürlüğü Yakındır

Filistin İslamî Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Halil El-Hayye Filistin halkının geçmiş yıllarda sahip olduğu imkânları feda etmekten kaçınmadığını belirterek, bu halkın sahip olduğu iman ve bağlı olduğu toprağa sımsıkı sarıldığını, Filistin’e alternatif hiçbir vatana razı olmayacağını söyledi.

Bugün Gazze’nin Han Yunus şehrindeki Ziyad El-Ensari Camiinde hutbe veren Hamas lideri El-Hayye, Filistin halkının Filistin dışında yerleştirilmesine karşı olduklarını belirterek, Filistinli mülteciler için Filistin dışında alternatif vatan olamayacağını ifade etti.

Cami yapımı ve camilerde ibadet etmenin özgürlük ve zafer nesillerini inşa etmek için önemli olduğuna dikkat çeken El-Hayye, camilerin halkın dinine ve vatanına bağlı olduklarının kanıtı olduğunu, Mescidi Aksa’nın özgürleştirilmesinin kesin olduğunu ve bunun yakın olmasını umut ettiklerini kaydetti.

El-Hayye, Filistin halkının direnişin arkasında durduğunu, bu halkın sabırlı olduğunu; mal ve canını bu uğurda feda ettiğini, düşmana karşı da muzaffer olacağını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2022 (29) içerik yüklenmiştir.