FilistinHaberlerOrtadoğu

Halil Hayye: Ey Siyonistler! Filistin topraklarında size yer yoktur

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Dr. Halil El-Hayye, Hamas hareketinin nehirden denize kadar bütün Filistin topraklarını kurtarma ilkesine sahip olduğunu, hiçbir zaman ve hiçbir şekilde bu topraklardan ödün vermeyeceğini söyledi.

Dün (7 Kasım Perşembe) Gazze’nin güneyinde yer alan Han Yunus şehrinde, Han Yunus tünelinde çıkan çatışmada şehit olan Kassam mücahitleri için düzenlenen taziyeye katılan Hamas lideri El-Hayye yaptığı konuşmada, “Bu operasyon bütün dünyaya ve Yahudilere, takip ettiğimiz bu yolu şehitlerimizin kanı, kardeşlerimizin sabrı ve annelerimizin de merhametiyle sürdürdüğümüzü gösteriyor” dedi.

Bu yolun işgalci İsrail rejimine de mesaj verdiğini belirten El-Hayye, bu operasyonun onlara adeta “Ey Yahudiler bu topraklarda size yer yok. Size her türlü söz verilse ve binlerce imza atılsa da bu topraklarda size kesinlikle yer yok. Bu topraklar üstünde sizinle savaşacak ve sizi buradan kovacağız. Ya sizi öldüreceğiz, ya da aşağılanmış olarak sizi buradan çıkaracağız” diye haykırdığını söyledi.

Cihad ve şehit olmanın seçtikleri yol olduğuna dikkat çeken El-Hayye, son operasyonda şehit olan mücahitlerin de bunu ispat ettiklerini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Şubat 2023 (18) içerik yüklenmiştir.