FilistinHaberlerOrtadoğu

Halk Direniş Hareketi, siyonistleri uyardı

Filistin Halk Direnişi Hareketi, Mescidi Aksa ve Kudüs’te cinayetlerine devam eden Siyonist işgal yönetimini uyararak, yapılan cinayetler karşısında eli kolu bağlı durmayacağını ve uygun zaman ve zeminde bu cinayetlere karşılık vereceğini söyledi.

Halk Direnişi Hareketi dün (09 Ekim Cuma) yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Kudüs şehriyle Mescidi Aksa’nın maruz kaldığı barbar saldırı İslam ümmetine buraların ciddi bir tehlike içinde olduğunu gösteriyor. Bu tehlike mukaddes mekânlarımızı, izzet ve onurumuzu hedef alıyor”.

Halk Direnişi Hareketi ayrıca şöyle dedi: “Bu durum bizim sorumluluk dolu bir tavır sergilememizi zorunlu kılıyor. Bu tavrımızla Kudüs ve Mescidi Aksa’nın kırmızı çizgilerimiz olduğunu ilan etmemiz gerekir. Kudüs ve Mescidi Aksa’ya destek vermekten geri duranların akidesinde, dininde ve ümmete mensubiyetinde kusurlu davrandığını ilan etmemiz gerekir”.

Mescidi Aksa’da nöbet tutanları tebrik ettiklerini belirten Halk Direnişi Hareketi nöbet tutan mücahitlere seslenerek “Sizlerin yanınızdayız, işgale karşı sizi kesinlikle yalnız bırakmayız” dedi.
Halk Direnişi Hareketi yaptığı açıklamanın devamında, Kudüs ve Mescidi Aksa’ya destek için çağrıda bulunan ümmetin bütün alimlerine, liderlerine, davetçilerine ve önderlerine teşekkür ettiklerini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.