HaberlerİranOrtadoğu

Halkın münafıkları bölge ülkeleri için tehdit oluşturmaktadır

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Halkın Mücahitleri (Münafıkları) adlı terörist örgütün İran için tehdit oluşturmadığı şeklindeki el Irakiye Listesi Sözcüsü’nün sözlerine tepki göstererek, bu terörist grubun İran’ın yanısıra bölge için de tehdit oluşturduğunu ifade etti.

Bugün düzenlediği olağan basın toplantısında yerli ve yabancı gazetecilerin sorularına yanıt veren İran İslam Cumhuriyeti Dışileri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mihmanperest, Münafıkların İran için tahdit oluşturmadıkları şeklindeki el Irakiye Listesi Sözcüsü’nün bu sözüyle ilgili muhabirizin sorusu üzerinde, Halkın Mücahitleri(Münafıkları) adlı terörist örgütün İran’ın yanısıra bölgenin güvenliği için tehdit oluşturduğunu, Irak’ın huzuru ve güvenliğini de tehlikeye attığını söyledi.

Mihmanperest, İran halkını katleden Münafıkların halkın nezdinde yeri olmadıklarını, bu esasta da onların durumu en kısa zamanda belirlenmesi gerektiğini konuşmasına ekledi.

Mihmanperest, Arjantin’in İran’ın nükleer çalışamalarına verdiği desteğin iki ülke arasındaki işbirliğin gelişmesine neden olup olmayacağı sorusu üzerinde, İran’ın barışçıl nükleer çalışmalarına destek veren ülkelerin bu tutumu olağan olduğunu söyledi.

Mihmanperest, NPT üyesi olan ülkelerin İran’ın barışçıl nükleer çalışmalarına desteklediklerini, bundan başka tutum ise soru işareti bırakacağını dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.