HaberlerIrakKuzey AmerikaOrtadoğu

Halkın Münafıkları kesin olarak Irak’tan çıkarılacaktır

Irak Başbakanı Nuri Maliki, bu ülkedeki Münafıklar örgütü unsurların durumuna ilişkin sorduğu bir soru üzerine “Onları Irak’tan yurt dışı etmekte kararlıyız” dedi.

Irak’ta Saddam Hüseyin döneminde Halepçe’ye düzenlenen kimyasal saldırıya kurban gidenlerin ailelerini karşılama münasebetiyle düzenlenen törene katılan Irak Başbakanı Nuri Maliki, törenin kapanışında muhabirlerin sorularını cevaplandırdı.

Maliki, terörist Münafıklar(Halkın Mücahitleri) örgütüne mensup unsurların Irak’ta kalıp kalamayacaklarına ilişkin sorduğu bir soru üzerine “Biz her zaman bütün terör örgütlerine karşı açık ve net bir tavrımız olmuştur. Şimdi belli olan şu ki, bunların Irak topraklarını terk etmeleri gerekiyor. Hükümet de baştan bu yana bu mesele konusunda ısrarcı davranmıştır” karşılığını verdi.

Nuri Maliki ayrıca, Irak polisinin Eşref karargâhını kendi kontrolü altına almak isterken Münafıklar örgütü elemanlarına karşı çok olumsuz davrandığına dair iddiaları reddederek “Biz onların güçlerine karşı hep uluslararası konvansiyonlara uygun olarak davranmışızdır” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.