HaberlerIrakİranOrtadoğu

Halkın Münafıkları’nı hiç bir ülke kabul etmiyor

Irak Parlamentosu 2. Başkan Vekili Arif Tayfur, Irak’ın terörist Münafıklar (Halkın Mücahitleri) örgütüne yönelik resmi tavrının değişmediğini vurgulayarak “Bu güne kadar hiçbir ülke buradaki unsurları kendi topraklarına kabul etmek istemedi” dedi.

Irak Parlamentosu 2. Başkan Vekili Arif Tayfur, dün öğleden sonra İran Parlamento heyetinin Iraklı meslektaşlarıyla görüşmesinde yaptığı konuşmada, İran Meclis Başkanı Ali Laricani’nin bu ziyarette dile getirdiği hususların Irak halkı için büyük önem taşıdığını vurguladı.

Arif Tayfur bu konuşmasında ayrıca, Ali Laricani’nin, halen Irak topraklarında bulunan terörist Münafıklar örgütü üyeleri hakkında ifade ettikleri konulara değinerek “Irak hükümeti, Münafıklar örgütüyle ilgili bakış açısını daha önce resmen açıkladı. Buna göre hâlihazırda, bu unsurların yurt dışı edilip başka ülkelere gönderilebilmeleri için diplomatik çabalarımızı sürdürmekteyiz. Fakat mesele şu ki bugüne kadar hiçbir ülke bu unsurları kendi topraklarına almayı kabul etmedi” şeklinde konuştu.

Tayfur ayrıca, Bağdat’ın söz konusu terör unsurlarını İran-Irak sınırlarından uzak bir yere transfer etmeye çalıştığını da belirtirken “Biz teröristlerin bir ülke topraklarından komşu ülke topraklarına nüfuz etmelerini istemiyoruz” diye ilave etti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.