HaberlerİranOrtadoğu

Halkın sahnedeki varlığı son noktayı koymuştur

İran meclis başkanı Ali Laricani, İran halkının Çarşamba günü gerçekleştirdiği milyonluk gösteriyle, siyasi çatışmalara son noktayı koyduğunun açık göstergesi ve mesajı olduğunu söyledi.

İran’ın kuzeydoğusunda yeralan Tabyan halkına hitaben konuşan Laricani, sözkonusu gösterilerin halkın, dini değerlere sahip çıktığını gösterdiğini ve bu siyasi mücadelenin sona ermesini istediğini gösterdiğini dile getirdi.

Laricani, sözkonusu halk gösterilerinde, halkın, inkılabçı insanların saflarını fitne çıkarmak isteyenlerden ayırmalarını istediğini belirterek, halkın bu gösterilerdeki varlığının da, İslam nizamının gerçek sahipleri ve bekçisinin halk olduğunu ortaya koyduğunu söyledi.

İran’da son olaylarla ilgili Amerikan yönetimi ve Barak Obama’nın tutum ve açıklamalarını da, Obama’nın tecrübesizliği olarak değerlendiren Laricani, Amerika’nın İran’ın içişlerine müdahalesini kınadı.

Bu arada Feriman halkından bir grupla da görüşen Laricani, başta Amerika olmak üzere Batılı ülkelerin İran’daki son olayları suistifade ederek İran’da güvenlik konusunda boşluk çıkarmaya çalışmalarının onların bu zamana kadar görmeyi arzuladıkları boş arzular olarak niteledi.

Laricani, kaos ve karışıklık çıkarmak isteyenlerin Batılı ülkelerce desteklendiğinin görüldüğünü belirterek, bu olaylarda halka ve kamuya ait yerlerin zarar gördüğüne dikkat çekti.

Bu arada İran Muhammed Resulullah Askeri Birliği de, halkın sahnede yer alması ve İslam inkılabına ve Velayeti Fakih’e bağlılıkla fitne çıkarmak isteyenlere karşı son noktayı koyduğunu bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.