HaberlerİranOrtadoğu

Halkın seçimlere geniş katılımı, düşmanları umutsuzluğa düşürecek

İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani, her dönem seçimlerde, halkın geniş katılım gösterdiğini, halkın geniş katılımının da düşmanları hayal kırıklığına uğrattığını söyledi.

Başkent Tahran’ın güneyinde Kum kentinde düzenlenen Cuma imamları toplantısında konuşan İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani, düşmanların, halkın seçimlere katılımını önlemek ve seçimlerin önemsiz olduğunu göstermek amacıyla geniş bir propaganda yaptığını hatırlatarak, “halkın seçimlere geniş katılım göstermesi düşmanları yese düşürüp, ümitsiz hale getirmektedir” dedi.

İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani, düşmanların, ülkede kaos ve ümitsiz bir ortamın oluşması için çalıştığını fakat, İslam inkılabı zafer yıldönümünde, inkılab yürüyüşlerine geniş katılım ile halkın düşmanlara gerekli yanıtı verdiğini belirterek, “seçimler ve seçimlere katılım, İran halkının ülkede özgürlüğün hakim olduğunu gösteren bir aynadır” diye konuştu.

Batılı ülkelerin, İran’ın nükleer faaliyetlerini bahane ettiğini, asıl sorunun başka olduğunu belirten İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani, batılılar için asıl sorun, İran’ın, mazlum Filistin halkına verdiği destektir. Bölgede yaşanan gelişmelerdir. Çünkü batılı ülkeler, İslam ülkelerinde yaşanan gelişmelerin kendi çıkarlarına olmadığını görüyorlar dedi.

İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani açıklamasında ayrıca, batılı ülkelerin, bölgede yaşanan gelişmelerin kaynağının İran olduğunu bildiklerini ve bölgede yaşanan İslami bilinç ve İslami düşüncenin de artış göstermesi ile bölgedeki gelişmelerle, İslam inkılâbının bölge halkları arasındaki konumu ve etkisinin artış göstereceğini de çok iyi biliyorlar diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Temmuz 2021 (32) içerik yüklenmiştir.