HaberlerİranOrtadoğu

Halkın seçimlere katılımı İran’da dini yönetimin simgesi ve göstergesidir

İran İslami Şura Meclisi başkanı Ali Laricani, İran halkının 14 haziran tarihinde seçimlere görkemli bir şekilde katılımını, İran’da dini yönetimin simgesi ve göstergesi olarak niteledi.

Ali Laricani, bugün İran meclisinde gazi ve malül temsilcileri ve personeli kabulünde, İran halkının 11. dönem cumhurbaşkanlığı seçimlerine görkemli katılımını, İran İslam Cumhuriyeti’nin dini yönetimin hakimiyeti, iktidarı ve İran İslam nizamının dünyadaki konumunun artmasına vesile olduğunu söyledi.

Laricani, Batılıların İran halkının son seçimler ile İran gerçeklerini tam olarak anlamaktan yoksun olduklarını belirterek; İran’da seçimlere katılan adayların bizzat İran Radyo Televizyon Kurumu’ndan görüşlerini ve programlarını bildirmelerine rağmen İslam nizamı düşmanlarının tebrik mesajlarında hala İran’a karşı kin ve düşmanlık izlerinin görüldüğünü söyledi.

İran meclis başkanı Laricani, İran İslam Cumhuriyeti’nin 34 yıldır değişik seçim yaptığını belirterek, batılıların her zaman İran İslam Cumhuriyeti aleyhinde düşmanca propaganda yaptıklarını dile getirdi ve ‘İran’ın kendi bölgesinde genel olarak diktatör yönetimler hakim olmasına rağmen Batılılar onlara karşı sessiz kalmıştır. Zira onlara sultaya dayalı siyasetlerini dayatmış olduğundan sessiz kalmışlardır’ dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Ağustos 2022 (20) içerik yüklenmiştir.