HaberlerOrtadoğuSuriye

Hama halkı en büyük bayrağı açalım kampanyasına coşkuyla katıldı

Suriye’nin Hama iline bağlı Misyaf ilçesinde dün düzenlenen En Büyük Bayrağı Birlikte Açalım gösterisinde 1000X5 ebatlarındaki bayrağın etrafında toplanan on binlerce kişi toplandı.

Reform sürecini desteklediklerini ifade etmek amacıyla sabahın erken saatlerinden itibaren Misyaf’ın farklı köy ve beldelerinden akın etmeye başlayan kitleler saat 12’de dev bayrağın etrafında buluştular.

Şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşu ve milli marşla başlayan gösteride bayrak renklerindeki balonlar havalandırılarak halk türküleri ve ulusal birlik sloganları eşliğinde çiçekler dağıtıldı.

Vatan sevgisi ve ulusal bağlılıklarını ifade etmenin coşku ve heyecanıyla sloganlarını haykıran göstericiler kendilerini ifade etme fırsatı sağlayan böylesi bir gösteri düzenlenmesinde katkısı bulunan herkese teşekkürlerini sundular.

Göstericilerden Muhammed Dendiş; vatan sevgisi ve bu vatana bağlılığını ifade etmek için burada bulunduğunu ancak yaşadığı duyguları anlatacak bir kelime bulamadığını ifade ederek Suriye halkının bütün kesimleriyle bir bütün oluşturduğu mesajını bütün dünyaya duyurmak istediğini aktardı.

Binlerce kişinin bayrağın bulunduğu meydanda buluşarak oluşturdukları kortejle Misyaf’ın bütün caddelerini dolaştılar.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Mart 2024 (25) içerik yüklenmiştir.