HaberlerOrtadoğuSuriye

Hama Şehrinde Teröristlere Yapılan Baskında, Teröristlerle Beraber Çok Sayıda Silah Ve Muhimmat’ta Ele Geçirildi.

Bu arada Hama’nın Faraya, Hamidiye, Bab Kıbli ve el-Hazır semtlerinde teröristlerin saklandıkları yerlere baskın operasyonları düzenleyen güvenlik birimleri dün; silah, cephane, iletişim cihazları ve çalıntı tarihi eserler ele geçirdi.

Ele geçirilen silah, cephane ve gereçler arasında bir çok otomatik silah, 1 adet RPG roketatar, 5 adet RPG roketi, 11 adet havan topu, el yapımı bir çok bomba, bomba üretiminde kullanılan patlayıcı madde ve gereçleri, kullanıma hazır çok sayıda molotof kokteyli, patlayıcı düzeneklerinde kullanılan aküler, gaz maskeleri, gece görüş dürbünleri, bol miktarda ve muhtelif türlerde mermi, şarjörler, askeri çantalar, askeri üniformalar, bilgisayarlar, resmi ve özel araçlara ait çalıntı araba plakaları ve 27 adet telsiz iletişim cihazı yer alıyor.

Güvenlik birimleri operasyonlarında ayrıca; terör gruplarının eylemlerinde kullanmak için muhtelif bölgelerden çaldıkları 7 resmi ve özel aracı iade ederken, mancınık taşıyan bir araç da ele geçirdi.

Bu arada teröristler; sivil vatandaşları ve askerleri hedef almak için Hamidiye Semtindeki bir fırının duvarlarında delikler açtıkları ortaya çıktı.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Haziran 2021 (27) içerik yüklenmiştir.