FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS, 200 bin aileye bayram ziyareti yapacak

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Gazze Şeridi Kuzey Vilayeti Teşkilatı basın sözcüsü Abdüllatif El-Kanu’, Hamas Hareketi’nin Gazze Şeridi’nde grup ayrımı gözetmeden gerçekleştirdiği ev ziyaretlerinin amacının kardeşlik duygularını pekiştirmek olduğunu söyledi.

Abdüllatif El-Kanu’, bugün (18 Kasım Çarşamba) konuyla ilgili bir basın açıklaması yaptı. Hamas Hareketi’nin Zilhicce ayının ilk dokuz günü boyunca Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerinde 200 binden fazla ev, ziyaret edeceği bildirildi.

Hamas Hareketi’nin daha önceki yıllarda da bu tür ziyaretler gerçekleştirdiğini hatırlatan El-Kanu’, bu yılki “Sevgi ve Diyalog Kampanyası”nın öncekilerden çok daha geniş ve kapsamlı olduğuna dikkat çekti.

Hamas Hareketi’nin tüm üyelerinin ziyaretlere katılacağını açıklayan El-Kanu’, başta liderler ve milletvekilleri olmak üzere hareket üyelerinin ziyaretlere başladığını ve ailelerle oturarak sıkıntılarını dinlediğini ve ziyaret ettikleri ailelere tatlı ikram ettiklerini söyledi.

Hareket üyelerinin Kuzey Vilayeti’nde başta şehit, gazi ve esir aileleri olmak üzere 39 bin aileyi ziyaret edeceğini bildiren El-Kanu’, yaklaşan Kurban Bayramı vesilesiyle tüm Filistin halkını sevgi ve dostlukla selamladıklarını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.