FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS, 3 günde 130 bin aileyi ziyaret etti

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Gazze Şeridi’nde “Sevgi ve Diyalog Kampanyası” adıyla düzenlediği aile ziyaretlerine devam ediyor.

Yaklaşık 200 bin aileyi ziyaret etmeyi ve onlarla dostluk bağları kurmayı, ailelerin sıkıntılarını dinlemeyi ve direnişlerine destek vermeyi hedef alan kampanyaya başta Hamas liderleri olmak üzere hareketin tüm üyeleri katılıyor.

Kampanyanın ilk üç gününde 130.111 ailenin ziyaret edildiği ve Gazze halkının ziyarete gelen heyetlere sıcak ilgi gösterdiği bildirildi.

Kampanyanın organizatörlerinden Iyad El-Bezem dün konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan açıklamada El-Bezem, ziyaretlerin siyasi görüş farkı gözetmeksizin gerçekleştirildiğini ve kampanyanın amacının vatandaşları sevindirmek, ambargo nedeniyle yaşadıkları sıkıntı ve acıları hafifletmek olduğunu belirtti.

Kampanyanın bir diğer hedefinin de sevgi ve dostluk bağlarıyla sosyal dokuyu güçlendirmek olduğunu kaydeden El-Bezem, önceki senelerde Gazze’nin kuzeyinde ve Han Yunus’ta gerçekleştirilen ziyaretlerin başarılı sonuçlar vermesinin ardından bu yıl ziyaretlerin tüm Gazze Şeridi’ni kapsayacak şekilde planlandığını söyledi.

Hamas Hareketi üyeleri tarafından evi ziyaret edilen Hasan Ebu Husayra, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kampanyayı düzenleyenlere teşekkür etti.

Cibaliya Mülteci Kampı’ndan Ümmü Muhammed isimli Filistinli kadın ise, kampanyanın geçmişte insanların birbirlerini ziyaret ettikleri günleri hatırlattığını belirterek, torunlarıyla birlikte Hamas üyelerinin ziyaretini beklediklerini dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (42) içerik yüklenmiştir.