FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS, 900 çifte toplu düğün yapacak

Filistin İslâmî Direniş Hareketi (Hamas) dış güçlerin tüm baskılarına ve engellemelerine rağmen Filistin halkının bütün meseleleriyle ilgilenmek, onları mutlu bir hayata kavuşturabilmek için elinden gelen çabayı harcıyor. Kısa bir süre önce Suriye’nin başkenti Şam’da vatanlarından uzakta, mülteci kamplarında ikamet eden Filistinlilerden 500 çifti toplu düğünle evlendiren Hamas şimdi de Gazze’nin Cibaliya mülteci kampında 900 çifti toplu düğünle evlendirmeye hazırlanıyor.

Düğünün, işgalci saldırganların Gazze’ye yönelik son saldırılarında vahşi bir katliamlarına sahne olan el-Fahura meydanında şehit edilenlerin anısına bu meydanda yapılacağı bildirildi.

Düğün programıyla ilgili bugün bir basın açıklaması yapan Gazze’deki Hamas liderlerinden Muhammed Ebu Asker, toplu düğünün el-Fahura meydanında yapılmasının birçok mesaj içerdiğini vurgulayarak şöyle konuştu: “Bu mesajların birincisi eli kanlı Siyonist düşmanadır. Biz ona, senin katliamların bizim halkımızı korkutamaz, sen her ne kadar katliamlar yapsan da biz hayat sevgimizi ve belirlenen hedeflere doğru giden yolumuzda ilerlememizi sürdüreceğiz, demek istiyoruz. Bugün kanlar hoş kokulu güllere dönüşmüş, o kanlardan mutluluklar ve düğünler doğmuştur. Bugün ölümün kokusundan hayatın kokusunu çıkarıyoruz. Bu çerçevede halkımıza ve tüm insanlığa da şu mesajı veriyoruz: Biz şehitlerimizle gurur duyuyoruz. Onların kanları bu mübarek beldeyi suluyor. Biz onlara vefakâr kalacağız. Onlar belirlenen hedeflere doğru giden yolumuzda bizim için ümit şimşeğidir.”

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.