FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas, Abbas yönetimi’nden pusulasını işgalciye doğrultmasını istedi

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Filistin Yönetimi’nin pusulasını Filistin halkının evlatlarını hedef almaya devam eden işgalciye yöneltmesi gerektiğini ifade etti.

Hamas Hareketi sözcülerinden Hüsam Bedran, dün (25 Ağustos Salı) yayınladığı basın açıklamasında, Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimlerinin Batı Yaka’da Hamas liderlerine ve üyelerine yönelik operasyonlarını ve son olarak hareketin liderlerinden Nadir Savafita’nın gözaltına alınmasını kınadı.

Mevcut şartlarda Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin gerçekleştirdiği siyasi gözaltıların hiçbir gerekçesinin bulunmadığını ve işgalciye hizmet olduğunu vurgulayan Bedran, Batı Yaka güvenlik birimlerinin özellikle İslami Kitle üyesi üniversite öğrencilerini hedef aldığını söyledi. Bedran, Filistin Yönetimi zindanlarında işkence olaylarının artış gösterdiği yönündeki haberlere de dikkat çekti.

Hamas liderlerinden Nadir Savafita’nın Filistin Yönetimi güvenlik birimlerince birçok kez gözaltına aldığını ve işkenceye maruz kaldığını belirten Bedran, Savafita’nın işgal zindanlarında da 13 yıl yattığını hatırlattı ve insan hakları örgütlerine seslenerek, Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin ihlalleri karşısında seslerini yükseltmelerini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.